Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

پی ار پی زانو

پی ار پی زانو

مشکلات مفصلی و استخوانی و هم چنین دردهایی که ناشی از آن ها هستند یکی از رایج‌ ترین درد ها است که بیماران برای از بین بردن ان به کلینیک های فوق تخصص های ارتوپدی مراجعه می‌کنند.

در واقع در این که این کلینیک ‌ها پزشکان فوق تخصص ارتوپدی هستند و استفاده از تکنیک های مشخص و خاصی می توانند درد های مفصلی را درمان کنند.

بیشتر تکنیک هایی که در این کلینیک‌ها انجام شود برای بیمارانی است که با درد های خاص مفاصل روبرو شده اند و درمان های مرتبط با آن ها غیر تهاجمی هستند.

یعنی بیمار بدون اینکه هیچ گونه جراحی انجام دهد و پروژه های منظم به پزشک های متخصص می‌ تواند مشکلات مفاصل را کم کند و ان را درمان نماید.

همچنین در این کار علاوه بر درمان مشکلات استخوانی و مفصلی و توانایی‌ های حرکتی و آسیب های ورزشی به کمک پزشک متخصص ارتوپدی درمان خواهد شد.

بهتر است قبل از مراجعه با آن با متخصصین و مراجعه کنندگان در این زمینه صحبت کنید تا بتوانید اطلاعات لازم را دریافت کنید.

مشکلات استخوانی رایجی که برای بیماران و برای درمان آن ها به یک پزشک متخصص احتیاج دارند عبارت هستند از :

 • ناهنجاری های استخوانی
 •  عفونت های استخوانی
 • شکستگی های ناشی از زمین خوردن
 • تومور های  استخوان شکسته یا جایی که بهبود پیدا نمی کند

شکستگی های ناشی از تماس های ورزشی و هنجار های ستون فقرات شکستگی های ناشی از قرار گرفتن در موقعیت های بد و مشکلات مفصلی رایجی که برای درمان آن ها باید هستند این متخصص استخوان خوب و متخصص مفصل مراجعه شود عبارت هستند از :

 • آرتروز بورسیت
 •  دررفتگی
 • درد مفاصل
 •  تورم التهاب
 • پارگی رباط یا همان گامان هست

جراح و متخصص ارتوپدی چه چیزی را درمان میکند؟

جراح و متخصص ارتوپدی چه چیزی را درمان میکند؟
جراح و متخصص ارتوپدی چه چیزی را درمان میکند؟

برای قسمتهای مختلف بدن دلالت می کند و شامل موارد زیر است کف پا و مچ پا پینه پا التهاب قلب پا ناهنجاری های کف پا و مچ پا شکستگی ها انگشت حاشیه پا درد پاشنه خار پاشنه رگ به رگ شدن درد مفاصل آرتروز سندروم تونل درد های زیر شست یا همان التهابات استخوان های سزامی آسیب دیدگی رباط ها و تاندون های پا است شامل شکستگی درد های مفاصل آرتروز های مچ دست سندروم تونل کارپال گانگلیون آسیب دیدگی رباط ها و تاندون و پارگی تاندون و عفونت ها هستند.

پی آر پی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پی آر پی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
پی آر پی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پی آر پی زانو از مهم ترین روش برای درمان از این روش با اثرگذاری ۸۵ درصد در سال های اخیر باعث شده بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

اگر روش های ابتدایی درمان مثل فیزیوتراپی کمک به کاهش درد و بهبود وضعیت مفاصل ظاهر کند در این صورت فیزیوتراپی می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای به تعویق انداختن جراحی ها باشد.

پلاکت بخشی از خون است که با وجود فاکتور های پروتئینی و رشد در بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده و بهبود عملکرد مفاصل و عضلات و کاهش درد و حل آسیب تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

مطالعه بیشتر  سردردهای مقاوم به درمان

این روش را که خون را با استفاده از دستگاهی به نام سانتریفیوژ جدا می کند بنابراین یک روش کاملا ایمن از هیچ گونه قارچی و واکنش شیمیایی برای بیمار به همراه ندارد.

زانو به سایر روش های تزریقی مرتبط است ولی و تسهیلات بیشتری دارد در بسیاری از موارد نیاز به عمل جراحی و تعویض مفصل را به تاخیر می‌اندازد.

از این تکنیک برای کمک به بیمارانی که دچار آرتروز زانو و التهابات مفاصل می شود و افرادی که تعادل آنها دچار آسیب و شکستگی شده است و همچنین دارای ناپایداری ها کشیدگی زانو ها هستند.

می توانند از این روش استفاده کنند از پلاسمای غنی از پلاکت علمی برای درمان سایر مفاصل استفاده کنند و شامل:

 • بی‌ثباتی مفاصل مختلف
 • سندروم تونل کارپال
 • پیچ خوردگی و
 • کشیدگی
 • درمان آرتروز و غیره

کاندیدای مناسب prp چه کسانی هستند؟

کاندیدای مناسب prp چه کسانی هستند؟
کاندیدای مناسب prp چه کسانی هستند؟

دانشمندانی که در حال تحقیق بر روی درد هستنند و آنچه مشخص است این است که کاندیدای اصلی پی آر پی زانو افرادی هستند که در ماه‌های ابتدایی مثل فیزیوتراپی و استراحت را پشت سر گذاشتند و هیچگونه بهبودی نداشتند.

می‌خواهند درد خود را به تاخیر بیاندازد و افراد جوانی است که در مرحله نخست به سر می برند.

چه کسانی شرایط درمان با روش پی آر پی تراپی را ندارند؟

می‌توان گفت پی آر پی زانو برای چه کسانی واقعاً مضر است نمی توان گفت که این درد درمان برای کسانی می‌توانند خوب باشد.

به همین دلیل قبل از شروع درمان به این روش به موارد دیگر هم باید توجه شود سن وضعیت خون و سلامتی فرد که همه اینها بسیار حائز اهمیت است.

مطالعه بیشتر  پارگی مینیسک زانو

آمادگی های لازم قبل از تزریق پی آر پی زانو چگونه است؟

انجام قبل از انجام پی آر پی زانو باید معاینات لازم به واسطه پزشک متخصص انجام شود آمادگی های لازم به بیمار داده شود تا استرس و کم شود.

اما این حال چند نکته باید رعایت شود حداقل ۳ تا ۴ روز قبل از انجام پی آرپی دارو های التهابی و ضد انعقادی را قطع نمایید یا دو هفته قبل از درمان مصرف گیاهانی که رقیق کننده خون هستند و ویتامین ها و مکمل ها را کاملا متوقف کنید.

یک تا دو هفته قبل از تزریق مصرف دارو های استروئیدی را قطع نمایید در روز تزریق یک وعده غذای سالم و کامل مصرف کنید و مقدار زیادی آب بنوشید.

نحوه عمل پی آر پی به چه شکل است؟

نحوه عمل پی آر پی به چه شکل است؟
نحوه عمل پی آر پی به چه شکل است؟

پی آر پی زانو بعد از نمونه گیری از کمی خون بیمار به واسطه یک دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا با چرخش خون در این دستگاه با سرعت بالا پلاک سایر سلول های خونی مثل گلبول های قرمز جدا شوند.

سپس پلاسمای خون که حاوی پروتئین های مختلف به نام فاکتورهای رشد هستند مجددا به زانو تزریق می گردد و سبب تحریک بازسازی و بهبود محل آسیب دیده شود.

با توجه به میزان آسیب دیدگی ممکن است پلاسمای غنی از پلاکت و مقادیر مختلف و تهی تا چند جلسه به بیمار تزریق شود تا این مرحله آماده سازی و تجربه پلاسما در منطقه پزشک و نیم ساعت انجام می گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *