Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

طب سوزنی

طب سوزنی

طب سوزنی پروسه ای است که طی آن سوزن ها به گونه ای استراتژیک وارد نقاطی از پوست می شوند. این طب یکی از مولفه های اصلی طب سنتی کشور چین به حساب می آید که عموم کاربرد آن برای تسکین دردهای مختلف است. البته امروزه که کاربرد سوزن درمانی افزایش یافته است ، جهت کاهش استرس و درمان برخی بیماری های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این طب سنتی چینی ، تکنیکی است برای متعادل سازی جریان انرژی و فشارهای وارده از محیط اطراف و هدایت آن در مسیر جریان انرژی یین و یانگ. با ورود سوزن ها به نقاط خاصی که در راستای این مسیرها قرار دارند ، جریان انرژی در بدن شما مجدداً توازن می یابد. متخصصان و پزشکان غربی معتقد هستند که طب سوزنی در تحریک اعصاب ، عضلات و بافت های پیوندی ایفای نقش می کند و برخی از آنان اظهار می کنند که این تحریک باعث افزایش تولید مسکن ها و فاکتورهای ضد درد طبیعی بدن می شود. دکتر مهناز نریمانی ، بهترین متخصص طب درد شناسی در تهران ، به پشتوانه تجارب بسیار خود ، برای هر بیمار ، بهترین نتایج را از پروسه مذکور حاصل می کند.

 

طب سوزنی - دکتر نریمانی

هدف از به انجام رساندن طب سوزنی چیست ؟

اصلی ترین کاربرد این طب سنتی ، برای تسکین دردهایی است که معمولاً به سبب نوعی بیماری یا عارضه ای فیزیکی نمود می یابند. کاربردهای آن عبارتند از :

 • درد دندان
 • سردردهای میگرنی
 • درد کمر
 • درد گردن
 • استئوآرتریت (آرتروز زانو)
 • دردهای دوران قاعدگی
 • مشکلات مربوط به دستگاه تنفس

آیا سوزن درمانی خطرناک است ؟

این باور غلط ایجاد شده است که انجام طب سوزنی ایمن نبوده و برای فرد خطرساز هست. چنانچه شما به یک فوق تخصص درد خوب در تهران مراجعه نمایید ایشان با بهره گیری از مهارت خود به بهترین نحو این فرایند را برای شما به انجام می رساند. بروز اثرات جانبی که موقت و زود گذر هستند امر غیر معمولی نیست. امروزه سوزن های استریل و یک بار مصرف برای این پروسه مورد استفاده قرار می گیرد ، بنابراین احتمال بروز عفونت بسیار نا چیز است. بروز گرفتگی ، خونریزی یا کبودی خفیف در محل ورود سوزن ها نیز در سطح پایین قرار دارد و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شوند.

آیا طب سوزنی برای تمامی افراد مناسب است ؟

در یک سری شرایط خاص برای حفظ سلامت فرد ، فوق تخصص طب دردشناسی تهران او را کاندیدای ایده آلی برای انجام این طب سنتی در نظر نمی گیرد.

ابتلا به ناهنجاری ها و بیماری های خونی : در صورتی که فرد به چنین بیماری دچار باشد ، احتمال خونریزی ناشی از ورود سوزن ها به پوست برای او افزایش می یابد.

وجود باتری قلب در بدن فرد : نوعی از طب سوزنی که با جریان الکتریکی انجام می شود ، در صورتی که برای افرادی که دارای پیس میکر هستند اعمال گردد ، جریان الکتریکی کم توان آن باعث ایجاد اختلال در عملکرد باتری می شود.

بانوان باردار : انجام این فرایند به بانوان باردار پیشنهاد نمی شود. چرا که احتمال وقوع زایمان زودرس را افزایش می دهد.

 

طب سوزنی - دکتر مهناز نریمانی

انتخاب پزشک

طب سوزنی ، فرایندی است که انجام آن به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. اگر از درد های طاقت فرسا رنج می برید برای تسکین آن ها می توانید به دکتر متخصص در طب دردشناسی در تهران ، همانند دکتر نریمانی مراجعه نمایید. ایشان به سبب آشناییت کامل با انواع درد ، قادر است پروسه مذکور را به بهترین نحو به انجام برساند و شما را از رنج نمود یافته به سبب درد رها کند. معمولاً هر متخصص طب سوزنی ، استایل و روش منحصر به فرد خود را دارد که می تواند ادغامی از هر دو رویکرد شرقی و غربی نسبت به این پروسه باشد. ایشان برای تعیین نوع انجام فرایند این طب سنتی سوالاتی مربوط به علائم نمود یافته و سبک زندگی تان می پرسد. همچنین ایشان موارد زیر را به دقت مورد بررسی قرار می دهد :

 1. بخشی از بدن که درد در آن قسمت نمود یافته
 2. شکل ، سطح پوشاننده و رنگ زبان
 3. رنگ پوست صورت
 4. قدرت و نظم ضربان مچ دست

معاینه اولیه ممکن است حدود یک ساعت زمان ببرد ؛ اما جلسات آتی نهایتاً 30 ساعت زمان لازم دارند. به طور معمول طرح یک روند درمانی جهت بهبود بخشیدن یک عارضه ، یک یا 2 جلسه طب سوزنی در هفته در نظر گرفته می شود. البته تعداد جلسات مورد نیاز به نحوه روند بهبودی فرد و شدت درد بستگی دارد. به طور کلی 6 تا 8 جلسه درمانی برای هر فرد معمول می باشد.

 

طب سوزنی - دکتر نریمانی

نحوه انجام طب سوزنی

برای انجام پروسه طب سوزنی ممکن است تمام نقاط بدن یا برخی از قسمت های آن محل ورود سوزن در نظر گرفته شوند. تشخیص این امر برعهده بهترین متخصص درد می باشد و شما را در جریان این امر می گذارد تا در صورت لزوم لباس تان را تعویض نموده و گان مخصوص بپوشید. سپس بر روی تخت دراز می کشید و پروسه آغاز می گردد :

 • مرحله اول – ورود سوزن ها :

سوزن ها در عمق های مختلفی از نقاط استراتژیک بدن وارد می شوند. سوزن های مورد استفاده بسیار ظریف هستند و تنها ممکن است درد بسیار جزئی را ناشی شوند. اکثر افراد ورود سوزن ها به پوست را احساس نمی کنند. در یک جلسه درمانی نرمال ، حدود 5 الی 20 سوزن مورد استفاده قرار می گیرند. در نظر داشته باشید که هنگام ورد سوزن ها به محل مورد نظر و عمق صحیح ممکن است در آن ناحیه کمی احساس تیر کشیدن را تجربه کنید.

 • مرحله دوم- حرکت سوزن ها :

بعد از قرار دادن سوزن ها ، پزشک به آرامی سوزن ها تکان داده یا می چرخاند. یا اینکه ممکن است گرمای متوسط یا جریان الکتریکی بر آن ها ساطع کند.

 • مرحله سوم- برداشتن سوزن ها :

در اکثر موارد سوزن ها به مدت 10 الی 20 دقیقه در محل باقی می مانند و در این مدت شما دراز کشیده و در آرامش به سر می برید. پس از مدت معین ، سوزن ها از پوست خارج شده که عموماً دردی را به همراه ندارند.

بعد از پایان جلسه تعدادی از بیماران احساس آرامش بیشتری دارند و تعدادی دیگر احساس می کنند انرژی بیشتری کسب کرده اند. این طب سنتی به عنوان یک پروسه بسیار موثر جهت کنترل دردهای مقاوم به حساب می آید. شمار زیادی از بیماران بعد از انجام دادن طب سوزنی توسط دکتر نریمانی ، یک فوق تخصص خوب در طب دردشناسی در تهران ، رضایت خود را از نتیجه بدست آمده ابراز کرده اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *