Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

دیسکوژل

دیسکوژل

دیسکوژل را می‌توان به عنوان یکی از تحولات بسیار عظیم برای درمان دیسک گردن و کمر بدون انجام هیچ گونه جراحی در نظر گرفت که ماده اصلی و سازنده این مواد الکل اتیلیک ها هستند.

الکل اتلیک در سال ۱۹۷۵ به عنوان ماده موثر و مفید برای درمان کم تهاجمی اندامیکه بیرون زده هستند استفاده می شد و نتایج بسیار خوب و عالی که صورت گرفت در قسمت های مختلف بدن به عنوان یک ماده موثر از آن استفاده کردند.

از جمله اینکه این تزریق درد زیادی برای بیمار به وجود نمی آورد و احتیاج به بیهوشی نیست مورد استقبال قرار گرفت است.

از طرف دیگر الکل در روش های تصویربرداری قابل رویت نبود به علت نشت آن در قسمت های مختلف عروق می توانست مشکلات زیادی را در بدن به وجود آورد.

بر همین اساس سازنده دیسکوژل که پروفسور ترون بود؛ با استفاده از تغییراتی در ساختار این ژل و بهره بردن از مزایای الکل نواقص و معایب آن را با مواد دیگری ترکیب کرد و اثرگذاری آن را بیش تر نمود.

این عمل تغییر پیدا کرد و به آن اتیل سلولز اضافه شد که این ماده هیچ گونه واکنش نامطلوب و حساسیتی برای بدن به وجود نمی آورد.

خاصیت اتیل سلولز به شکلی است که در میان آب هسته ‌ای دیسک وارد می شود و حالتی پنبه ای پیدا می‌ کند.

به همین دلیل مشکل نشت الکل را هم به صورت کامل بر طرف کرده است و در مسیر پارگی ‌های دیسک قرار می گیرد و جلوی انتشار مواد مولد درد را می ‌گیرد و باعث می شود دیسک دچار پارگی های بیشتر نشود.

پروفسور ترون از این ماده  با مقدار کمی برای دیده شدن تزریق در زمان تزریق الکل استفاده کرد که این قابلیت برای برگه ام آر آی واقعا مفید بود.

مطالعه بیشتر  کایفوپلاستی

در واقع نتیجه پروفسور ترون  به این شکل عمل کرد، زمانی که دارو  وارد بدن می شود تبدیل به ماده ‌ای پنبه مانند البته با خواص فلز می شد که به صورت یک ایمپلنت کاملا ماندگار عمل می‌ کرد.

دیسکوژل کمر و گردن چگونه انجام می شود؟

دیسکوژل کمر و گردن چگونه انجام می شود؟
دیسکوژل کمر و گردن چگونه انجام می شود؟

روش انجام دیسکوژل به این شکل است که در میان تکنیک های میکرو تهاجمی قرار می‌ گیرند و برای فتق دیسک های گردن قفسه سینه و کمر بهترین تاثیر را دارد.

از سال ۲۰۰۵ پا به عرصه پزشکی  گذاشت و اکنون به عنوان یک روش طلایی از آن در تمامی کشور ها استفاده می شود.

این محصول با استفاده از روش های بی حسی موضعی یا میکرو اینجکشن در مدت زمان ۲۰ دقیقه به قسمت مورد نظر تزریق می شود.

این در روش توانایی کاهش فشار های اینتر دیسکال را دارد. دیسکوژل کمر و گردن در حقیقت تنها روش می باشد که فقط شامل برداشتن فتق دیسک و نیز و ناحیه آسیب دیده را به راحتی به واسطه آن می توان پر کرد و به عنوان یک ایمپلنت دائمی شناخته می شود .

این تنها روشی است که ارتفاع دیسک ها را کم می‌کند این روش برای هزاران بیمار در کل دنیا استفاده شده است و خوشبختانه هیچ واکنش آلرژی یا عوارض سیستمی برای فرد به وجود نیاورده است یک روش کاملا سر پایی است و بیمار می تواند بعد از دو ساعت مرخص شود.

مطالعه بیشتر  جراحی بسته دیسک کمر

درمان فتق با لیزر واژن بسته به شرایط و شدت آن می‌تواند تاثیرات متفاوتی بگذارد ولی در تمام افراد تقریبا می‌توان گفت موفقیت آمیز است درصد موفقیت بسیار زیاد است که بر روی محصول باقی می ماند.

نحوه تزریق دیسکوژل کمر و گردن

نحوه تزریق دیسکوژل کمر و گردن
نحوه تزریق دیسکوژل کمر و گردن

در مراحل و فرآیند تزریق دیسکوژل به کمر و گردن نیازی به بیهوشی نیست و این اتفاق در اتاق عمل و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می‌شود.

این روش نباید تحت مانیتورینگ انجام شود و لازم است بدانید که علت وجود تنگستان در چنین ترکیبی به دلیل نیاز به علنی شدن و نمایش ژن در تصویربرداری به واسطه فلوروسکوپی است.

به طور کلی در تزریق دیسکوژل چند هفته بعد از تزریق و تاثیر نهایی امکان پذیر است و بیمار قادر به بازگشت و محیط کار است.

توجه کنید که در تزریق دیسکوژل چند ساعت بعد از پایان فرایند می توان از کلینیک یا مرکز درمانی مرخص شد.

برای درمان فتق دیسک در مواردی که دیسک سالم است و هیچ گونه پارگی که در آن به وجود نیامده است و بهترین گزینه می باشد برای درمان دیسک به کمک روش ‌های جراحی بسته ۷۵ و ۸۰ درصد موارد درمان نهایی منجر می شود.

اما این مسئله که بیمار به چه روشی تحت جراحی و درمان قرار بگیرد کاملا بستگی به نظر پزشک و نوع مشکلات دیسکی دارد به طور کلی بیش از ۱۰ درصد دیسک ها به مصرف دارو های مسکن در استراحت کافی احتیاج پیدا می‌کند و سایر موارد با روش هایی مثل فیزیوتراپی در درمان موثر هستند.

مطالعه بیشتر  پارگی مینیسک زانو

در مواردی که درد های ناشی از دیسک کمر بهبود پیدا نکند می توان از طریق تکنیک های درمانی کم تهاجمی مثل تزریق اوزون لیزر دیسکوژل به این بیماری ها خاتمه داد.

بنابراین می توان گفت تنها در مراحل پیشرفته در این بیماری نمی توان از دیسکوژل استفاده کرد و در مواقع ردکه شروع و یا آسیب رسیدگی به دیسک است می توان این کار را انجام داد.

مزایای تزریق دیسکوژل گردن و کمر

مزایای تزریق دیسکوژل گردن و کمر
مزایای تزریق دیسکوژل گردن و کمر

از مزایای که برای دیسک می توان در نظر گرفت است که این روش به صورت زیر پوستی انجام می‌شود و نیازی به انجام جراحی ندارد.

نیاز به بستری شدن بیمار نیست.

بیمار بعد از پایان تزریق می تواند مرخص شود نیاز به بیهوشی نیست روش درمانی خطر خونریزی التهاب بخیه بریدگی وجود ندارد به کمک این روش می‌توان بیش از ۱۲۰ بیماری را درمان کرد.

با توجه به تحقیقات که در این باره انجام شده است بیمارانی که از این روش استفاده می کنند و عمل های جراحی سنگین و دردناک احتیاجی نخواهند داشت.

دیسکوژل چگونه تزریق می شود؟

یکی از مهمترین خواص که برای این تزریق در نظر گرفته می شود قابلیت ژله ای شدن آب دیسک است به عبارت دیگر می توان گفت که دیسکوژل ها مایعاتی هستند که در زمان تزریق به ایمپلنت فلزی و پنبه ای تبدیل می ‌شود.

که با دستگاه‌های مختلف رادیولوژی فلوروسکوپی و سی تی اسکن می توان آن ها را تشخیص داد تزریق دیسکوژل با استفاده از لیزر انجام می ‌دهند و هرگز نیازی به بیهوشی عمومی ندارد بنابراین از کم خطر ترین تزریق ها هست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *