Edit Content

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

درمان درد عصب سه قلو

درمان درد عصب سه قلو

یکی از بیماری هایی که امروز بسیار رواج پیدا کرده است و زندگی افراد را دچار اختلال می کند بیماری عصب سه قلو است این بیماری به صورت دردهای مزمن است که بر عصب دو تاثیر زیادی می گذارد از سیگنال های حسی به مغز می رساند که ممکن است درد زیادی را به عصب های سه قلو فشار آورد.

این درد به گونه ای است که اگر فرد کار های معمولی را انجام دهد احساس درد شدید می کند. آرایش کردن یا حتی مسواک زدن می تواند درد بسیار زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد.

اگر نورالژی تحریک پیدا کند می تواند درد ها طولانی تر شود و فرد از انجام کارهای روزانه از جا می ماند دردهای عصبی معمولا درد های بسیار شدیدی هستند و پزشکان مجبورند که به بلاک یا انسداد یکی از عصب ها پردازنده از عصب های چشمی ناحیه آرواره های بالا ناحیه آرواره ای پایین ساخته شده اند.

عصب های سه قلو  یکی از ۱۲ جفت عصبی به حساب می‌آید که به مغز متصل هستند و کار آنها انتقال حس لامسه است که همه آنها انتقال تکانه های عصبی به مغز و سایر نقاط بدن را بر عهده دارد.

شاخه ی چشم که در قسمت صورت در قسمت پیشانی فرد قرار دارد شاخه آرواره ای که شامل سوراخ های بینی گونه‌ها و علاوه بالایی هستند.

شاخه آواره ای که در قسمت پایین صورت و قسمت پایین قرار دارد اگر هر یک از این عصب ها اسیب ببیند مشکلات زیادی را برای فرد به دنبال دارد و می‌تواند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و بر به راحتی نتوانند کارهای روزانه ‌اش را انجام دهد.

انواع نورالژی عصب سه قلو

انواع نورالژی عصب سه قلو
انواع نورالژی عصب سه قلو

همانطور که گفته شد ناشی از احساس قسمت های مختلفی تقسیم شده است و دو نوع اصلی دارد نوعی که معمولی و نوع ۲ غیر معمولی دارد.

درد شدید و پراکنده را فرد تجربه کند و ممکن است دو تا سه ثانیه طول بکشد و ممکن است بعد از چند ساعت هیچگونه دردی را احساس نکند در تاریخ غیر معمول که نوع ۲ هستند در تایپ بسیار گسترده هستند که شدت آنها بسیار زیاد است.

علت درد

در این بیماری عصب صورت مختل می‌شود و دیگر مسئله بین رگ خونی و عصب های ساپورت وجود ندارد نورولوژی ممکن است در اثر بالا رفتن سن به وجود می‌آید و از به وجود آمدن چند اختلال مشابه رخ دهد پوشش محافظتی در اطراف عصب ها ساخته می شود.

که اگر آن آسیب ببیند باعث ایجاد درد فراوان می شود ممکن است ناهنجاری‌های زیادی را فرد احساس کند که مغز محل هایی که ممکن است منجر به عصب سه قلو شود عبارت استند از:

لمس صورت غذا خوردن مسواک زدن آرایش کردن صحبت کردن نوشیدن خندیدن گریه کردن شستن صورت وزش باد هر کدام از این علائم اگر رخ دهد ممکن است نواحی را تحت تاثیر قرار دهد و درد زیادی را احساس کند.

علائم

علائم
علائم

ممکن است بعضی افراد  علائم مختلفی را احساس کند درد شدید تیرکشنده همانند شوک الکتریکی این درد ها شامل جویدن مسواک زدن صحبت کردن است.

حملات می‌تواند هفته ها و ماه ها و روزها امکان پذیر باشد سوزش دائمی یا در خارج وجود داشته باشد اطراف چشم احساس گزگز کند قسمت های گونه در فراوانی را حس کند.

مطالعه بیشتر  ارتوکین تراپی زانو و شانه

لثه ها دچار خون مردگی های شدیدی شوند و چشم و پیشانی مشکلات زیادی را به همراه داشته باشند تا در یک طرف صورت و در دو طرف صورت رخ می دهد تا به صورت گسترده تر ایجاد می‌شود و ممکن است درد  شدیدتری را بر داشته باشد.

در صورت تجربه بهتر است به پزشک مراجعه کنید و خود به خود به درمان این بیماری ها نپردارزید.

تشخیص

روش های مختلف برای تشخیص این بیماری وجود دارد اما رایج ترین روش هایی که پزشکان به درمان این بیماری ها می پردازند می‌توان به نوع درد محل درد محرک‌های در اشاره کرد معاینه عصبی است.

دیگر روش هایی که به صورت دقیق محل را تشخیص می دهد و تعیین می کند که کدام قسمت درد را احساس می‌کند.

همچنین انجام آزمایش های مختلفی مثل آزمایش رفلکس می تواند به متخصصین کمک را کند که علائم بیماری در چه وضعی است و پزشک با توجه به علائم به درمان بسیاری از بیماری ها بپردازد درمان های مختلف وجود دارد.

افراد با توجه به نیاز شما می تواند با توجه به نوع درد شانه درمان بسیاری از بیماری ها می پردازد دستور برداری تشدید مغناطیسی یکی از روش هایی که در ناحیه مختلفی انجام می دهد.

درمان‌های پزشکی

درمان‌های پزشکی
درمان‌های پزشکی

درمان های مختلفی وجود دارد که به درمان عصب های سه قلو کمک میکند این درمان ها ممکن است که کدام عارضه به همراه نداشته باشد ولی بهتره با توجه به درمان پزشکی نسبت به درمان عصب سه قلو اقدام کنید.

داروها و درمان های مختلف برای کم کردن درد و مسدود کردن سیگنال ها می شود.

داروهای ضد تشنج که معمولا داروهایی هستند که برای کم کردن درد و انسداد آنها صورت می‌گیرد این داروها عبارتند از فنی توئین ها و سایر داروها در صورتی که فرد هنگام درد هست ترسناک دارد.

مطالعه بیشتر  درد لگن و باسن

پزشک معمولاً داروهای ضد تشنج را برای درمان برای تجویز می‌کند داروهای ضد اسپاسم داروهای شل کننده هستند که عوارض جانبی که دارد شامل حالت تهوع خواب آلودگی است.

از جمله دیگر روش هایی که با استفاده از دارو ممکن است تزریق بوتاکس بوتاکس درمان دارویی نیست و به کم کردن درد عصب در آن ناحیه می پردازد روش دیگری که به بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کند انسداد عصب به منظور از بین بردن درد است.

با استفاده از یک سوزن نازک منتقل می شود این انسداد عصبی کمک فراوانی به افراد می کند.

انسداد از سریع انسداد هایی هستند که دارویی را به منظور کم کردن درد در قسمتی از بدن اعمال می‌کنند این انسداد معمولاً ۳۰ دقیقه بعد را کم میکند روش دیگری کمک زیادی به از بین بردن درد ها می کند.

این  جراحی انواع و اقسام مختلفی دارد بستگی به نوع درد و نظر پزشک جراحی صورت می گیرد.

جراحی مغز با امواج رادیویی یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن انسداد هستند.

با استفاده از کانتر نرم آن را از بدن عبور می دهد و علائم درد را مسدود م یکند ضایعات حرارتی از  جمله درمان های هستند که به بررسی درد کم می کند.

این ضایعات روش های مختلفی دارد و امروزه بسیاری از بیماری‌های دردهای عصبی را درمان می‌کند.

معمولاً روش دیگری که خیلی طرفدار دارد درمان های مکمل هستند. درمان های مکمل شامل استفاده از دارو و ورزش‌هایی مثل یوگا مدیتیشن رایحه‌ درمانی هستند که در کمترین زمان درمان می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *